איזה אוכל מומלץ לחתולים

חתול היא חיה טורפת ולכן יש חשיבות שהוא יקבל רכיבים שדרושים לסוג כזה של חיה כמו שומן, פחמימות, חלבונים, ויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו. מזון לא מאוזן שיחסר לפחות אחד מהרכיבים האלה עלול לגרום לחתול למחלות שנות ואף להוביל למותו. המרכיב החשוב ביותר הוא החלבון ולכן המזון חייב להכיל לפחות שלושים אחוז חלבון. צריך להבין שהמזון הוא אחד הדברים המשמעותיים ביותר שמשפיעים על בריאותו של החתול שלנו. מזון איכותי שמספק את המרכיבים הדרושים עבורו ישמור על חיוניותו ויאריך את חייו. החתול צריך לאהוב את המזון שהוא אוכל אחרת הוא לא יאכל, ולכן לפני שרוכשים כמות גדולה של מזון מסוים מומלץ לקחת מספר דוגמיות של מזונות שונים ולראות איזה מהם הוא נהנה לאכול.

>>> למידע נוסף בנושא חתולים וחיות מחמד כנסו עכשיו אל חנות חיות https://www.petway.co.il

איך בוחרים אוכל מומלץ לחתולים

כאשר אנחנו רוכשים אוכל לחתולים חשוב שנקפיד על בדיקה של מספר פרמטרים שיעזרו לנו בבחירת האוכל המועדף:

גיל – כאשר החתול יונק חייבים לספק לו תחליף חלב באיכות טובה שיספק לו את החומרים שנמצאים בחלב האם. חתולים בוגרים צריכים לקבל מזון מאוזן ומזין שיעניק להם חיים בריאים. חתולים מבוגרים, שמערכות גופם אינם מתפקדות כבר כפי שתפקדו בעבר, צריכים לקבל מזון שיכיל רכיבים קלים לעיכול.

גודל, משקל ורמת פעילות – גודלו של החתול משפיע על כמות האוכל שהוא אוכל. אם החתול שלנו סובל מעודף משקל אז צריך להפחית בכמות המזון שהוא אוכל ולתת לו מזונות פחות משמינים. חתולים פעילים זקוקים ליותר מזון מחתולים שנחים רוב היום.

מצב בריאותי – ישנם מצבים בריאותיים שבהם החתול חייב לקבל מזון מיוחד. מצבים אלה כוללים סכרת, בעיות בדרכי השתן, דלקות חניכיים ובעיות נוספות. במקרים אלה צריך לרכוש את המזון הרפואי המתאים בהתאם להנחיית הוטרינר. אם חתול אלרגי לרכיבים מסוימים במזון צריך להימנע מרכיבים אלה.

מזון יבש או רטוב – לרוב החתולים עדיף לתת אוכל יבש מכיוון שהוא עוזר להם בניקוי אבן השן וכך עוזר להם לשמור על בריאות השיניים. חתולים מבוגרים שאיבדו את השיניים או שסובלים מבעיות שיניים צריכים לקבל אוכל רטוב שאותו יהיה להם קל לבלוע. לאחר פתיחת מזון רטוב חשוב לאחסן אותו במקרר ולסגור אותו במכסה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *